Konferencja dla producentów mleka

Kończąc relację z grudniowej konferencji mlecznej napisałem Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie dla hodowców bydła mlecznego odbędzie się już w tradycyjnej formie, na sali, gdzie będzie możliwość bezpośrednich rozmów i wymiany poglądów”. Niestety nasze oczekiwania nie spełniły się. Sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na to. Kolejna konferencja odbyła się ponownie online na platformie cyfrowej. Liczba uczestników przerosła nasze oczekiwanie. W wydarzeniu, w szczytowym momencie, brało udział ponad 320 osób z całego kraju. Taka sytuacja pozwala nam sądzić, że ta forma szkoleń powoli przyjmuje się, ma coraz więcej odbiorców i zachęca nas do organizacji kolejnych takich spotkań.

Tym razem naszą konferencję zorganizowaliśmy wspólnie z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Jej doradcy byli również wykładowcami. Zbigniew Wróblewski – doradca żywieniowy PFHBiPM omówił wpływ żywienia na rozród bydła mlecznego, a  Piotr Borkowski – doradca ogólny PFHBiPM przedstawił przyszłość walki z mastitis w kontekście zbliżających się zmian w zasadach stosowania antybiotyków. Na zakończenie przedstawiłem  proponowane zmiany w działaniu PROW 2014-2020 „Dobrostan zwierząt”, które bardzo dobrze wpisują się w założenia ustawy o ochronie zwierząt.

Prezentacje przedstawione przez wykładowców dostępne są na naszej stronie internetowej pod linkiem: http://archiwum.podr.pl/wydawnictwa/materialy-konferencyjne/

Opracował Zbigniew Marciniak
PODR, Oddział Stare Pole

 

Materiały z konferencji

 

Ilość wyświetleń artykułu: 1284