IV Powiatowy Pokaz Stołu Bożonarodzeniowego

Boże Narodzenie to szczególny czas, Towarzyszy nam wtedy moc wzruszeń, nie brakuje ciepłej świątecznej atmosfery, bożonarodzeniowych potraw. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań z przyjaciółmi i rodziną. 


„IV Powiatowy Pokaz Stołu Bożonarodzeniowego”

pod patronatem Starosty Słupskiego 

W niedzielę 18 grudnia br. Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. odbył się „IV Powiatowy  Pokaz Stołu  Bożonarodzeniowego” organizowany  przez :PODR, Dział Specjalistów Branżowych i Administracji w Słupsku.
Swoje propozycje kulinarne zaprezentowały panie  kół gospodyń wiejskich z Bierkowa,  Barcina, Damnicy, Lubuczewa, Borzęcina oraz Łebienia. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz świąteczny oraz prezentacje zespołów kolędniczych.
Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Powiatu Słupskiego – Zdzisław Kołodziejski.
Swoje propozycje kulinarne zaprezentowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Oprócz tradycyjnych potraw  na stołach znalazło się wiele specjałów, które były autorskimi pomysłami gospodyń. W tym roku na stołach gościły m.in. pierniki, makowce, serniki, barszczyk z uszkami, ryby,  nadziewany pasztet,  galantyny, różne wędliny, chleb pieczony w domu, poncz i nalewki domowej roboty.
Żaden z uczestników tegorocznego Pokazu nie wyszedł z pustymi rękoma. Wszystkie Panie otrzymały dyplomy oraz  upominki ufundowane przez sponsorów.
W tym roku nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Słupsku, Agencja Nieruchomości Rolnej w Gdańsku, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.
Podczas uroczystości goście mieli okazję podziwiać szopkę wykonaną przez mieszkańców Gminy Słupsk na warsztatach w Wiklinie, przy wsparciu finansowym Gminy Słupsk, Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk w Głobinie oraz Agencji Promocji i Rozwoju w Warszawie.
Impreza, miała na celu pokazanie tradycji bożonarodzeniowych kultywowanych w naszym regionie- zarówno w dziedzinie kulinariów, jak świątecznych obrzędów i obyczajów.
Wszystkim uczestnikom, gościom oraz sponsorom serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie. Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Alicja Staciwa

 

 

Ilość wyświetleń artykułu: 3417