Konferencja Pszczelarska

Konferencja „Zdrowie z ula – leczymy produktami pasiecznymi”

W dniach 8 i 9 kwietnia 2017 r. odbyły się w Lubaniu,  po raz dziewiąty Targi Ogrodnicze. W tym roku zyskały one nową formułę. Szerzej niż zazwyczaj, zaprezentowano na nich ofertę firm sprzedających produkty pszczele, jak również oferujących sprzęt pasieczny.

Imprezą towarzyszącą targom, była odbywająca się w dniu 9 kwietnia konferencja „Zdrowie z ula – leczymy produktami pasiecznymi”. Tematyka konferencji wzbudziła zainteresowanie nie tylko wśród pszczelarzy. Sporą grupę uczestników stanowili odwiedzający targi. Jednym z nich był Poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk, który nieoczekiwanie zagościł na konferencji.

Dzięki wystąpieniu Pani Czesławy Adamik (Sądecki Bartnik) można było dowiedzieć się o zastosowaniu produktów pszczelich w profilaktyce i lecznictwie. Poruszyła ona również zagadnienia związane z prowadzeniem  w gospodarstwach pasiecznych apiterapii  lub poprawniej apiturystyki, jak określiła to Pani Czesława. Na targach można było obejrzeć specjalny domek do inhalacji powietrzem ulowym.

Drugi wykład, przedstawiony przez Jarosława Cichockiego (PODR w Lubaniu) dotyczył gospodarki pasiecznej, skupiając się głównie na wiosennych pracach przy pszczołach.

Tradycją pszczelarskich konferencji stało się rozlosowanie wśród jej uczestników upominków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim słuchaczom za przybycie.

Dodatkowe podziękowania należą się sponsorom konferencji:

  • firmie „Pasieka” Sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu,
  • firmie Wojciech Tabaka P.P.U.H.,
  • Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” Sierakowice, która zapewniła słodki poczęstunek

Liczymy, że nowa formułą spodobała się odwiedzjącym, co potwierdziła nieoczekiwana frekwencja na targach i konferencji.

Materiały z konferencji

 

Ilość wyświetleń artykułu: 5250